Brak produktów
Olej z wiesiołka - prawdziwy przyjaciel kobiety
Olej z wiesiołka wykorzystywany jest w leczeniu chorób skórnych, nadwadze i niepłodności. Ponadto wiesiołek wzmacnia odporność i obniża cholesterol. Spróbujemy przybliżyć Wam niektóre zalety wiesiołka.
Olej z nasion wiesiołka zawiera wyjątkowo duże ilości niezbędnych nienasyconych kwasów tłuszczowych (NNKT) – kwasu linolowego (LA) i gamma-linolenowego (GLA), od których obecności w organizmie zależy prawidłowy przebieg wielu życiowych procesów.
W oleju z wiesiołka są także zawarte inne kwasy tłuszczowe – oleinowy, palmitynowy i stearynowy – a ponadto fitosterole (sterole roślinne hamują produkcję wolnych rodników, których nadmiar przyspiesza starzenie oraz jest przyczyną wielu chorób *), białko bogate w aminokwasy siarkowe i tryptofan, enzymy, witamina E, cynk, selen, magnez i wapń. Ten niezwykły skład sprawił, że niepozorny wiesiołek jest jedną z cenniejszych roślin wykorzystywanych do produkcji leków i kosmetyków.
O typowo leczniczych właściwościach możecie poczytać np. w źródle podanym poniżej.
My jednak w tym poście skupimy się na przyjemniejszych sprawach.
DLACZEGO OLEJ Z WIESIOŁKA ZASTĄPI TWOJE CORAZ DROŻSZE KOSMETYKI?
Regeneruje zarówno skórę jak i włosy oraz paznokcie ( oczywiście warto olej również spożywać wtedy mamy podwójny efekt :)
wpływa bardzo korzystnie na ujędrnianie skóry i wypełnianie zmarszczek - zawarte GLA przyczynia się do utrzymania odpowiedniego nawodnienia skóry, poprawiając jej jędrność i elastyczność, a także wygładzając naskórek - choć kwas gamma-linolenowy znaleźć można zazwyczaj w kosmetykach czy preparatach przeznaczonych do skóry przesuszonej, szorstkiej i podrażnionej, ten olej sprawdzi się również na cerze tłustej. Okazuje się bowiem, iż jest on skuteczny również w obniżaniu ilości wydzielanego sebum (czyli łoju), a także redukcji zaskórników oraz nawet ostrego trądziku.
Poprawia koloryt cery a przy tym rozjaśnić niedoskonałości takie jak cienie pod oczami – efekt zdrowienia twarzy
Jest bardzo wydajny i jest prawie bezzapachowy
Usuwa toksyny i chroni przed wolnymi rodnikami
Wzmacnia cebulki włosowe oraz stymuluje proces powstawania nowych
Jest niezwykle praktyczny, ponieważ można go dodawać do posiłków, pielęgnować nim skórę lub włosy, bądź dodawać do kremów, które używamy na co dzień.
Ciekawostka dla kobiet z PMS. Olej wiesiołkowy pomaga na kobiece dolegliwości.
Badania dowiodły, że w okresie okołomiesiączkowym oraz menopauzalnym obniża się poziom kwasów omega 3, omega 6 i omega 9. Wysoki poziom tych kwasów wpływa korzystnie na poprawę humoru i łagodzi bóle miesiączkowe. Regulują one stany emocjonalne, co oznacza, że zapobiegają stanom napięcia. Ponadto obniżają poziom prostaglandyn, które powodują obfite krwawienia miesiączkowe. W czasie menopauzy zmniejszają uderzenia gorąca.
Olej wiesiołkowy pomoże również w przypadku stanów depresyjnych, poczuciu głębokiego smutku, zrezygnowania i ogólnego osłabienia. Pomaga też bardzo w migrenie. Naukowcy potwierdzili, że regularne spożywanie oleju z wiesiołka zmniejsza częstotliwość ataków migrenowych.
Co ciekawe lecz o tym w następnym poście – zniwelowane skoków hormonalnych w cyklu miesiączkowym kobiety jest również profilaktyką przeciwko pomarańczowej skórce – są prowadzone obecnie szerokie badania nt. wpływu gospodarki hormonów na cellulitis.